Lenovo S750: odolný pracovník

Lenovo S750Lenovo díky svým zkušenostem dokáže nabídnout telefonem přívětivých rozměrů, který odolá i velice náročným podmínkám. Již jsme se tím mohli přesvědčit u modelu A660, který byl nahrazen novějším a vylepšeným S750.

Kde koupit

Lenovo S750 jsem pro tuto recenzi obdržel z Here-Shop.cz. Volil jsem opět tohoto prodejce, neboť s ním mám velice příjemné zkušenosti u předchozího odolného telefonu Lenovo A660, kdy pro něj vydal několik svých aktualizací. Proto jsem neváhal a pořídil u nich také Lenovo S750, který bylo mimo jiné za lepší cenu než u konkurence. Telefon jsem obdržel s 3. aktualizací, kterou tento prodejce vytvořil. Tato ROM je plně počeštěna a mimo to obsahovala bonus v podobě Sygic GPS navigace a Office Suite Pro.

Balení

V balení se nachází taková běžná klasika, jak je u Lenovo telefonů zvykem. U S750 mně trochu zamrzelo, že v základním balení nejsou sluchátka. Co v balení bylo, tak je mimo telefonu: baterie, originální Lenovo nabíječka + reducek do EU zásuvek a micro USB kabel. Krom toho také originální záruční list s „rozsypaným čajem“. Pro Českou záruku je nutné si uchovat fakturu od Here-Shop.cz. Záruka je 24 měsíců a servis / opravy jsou prováděny přímo v Plzni. Telefon.

Design

Velice se mně u Lenovo outdoorových telefonů líbí, že se snaží i přes svou odolnost držet líbivý design. Pravda, ve srovnání například s Lenovo P780 může S750 po stránce vzhledu ztrácet, ale započteme-li odolnost, je to stále velice líbivý telefon. Šasi je vyrobeno z pružného plastu. Nemyslím tím, že by se telefon pod rukama prohýbal anebo pružil, ale materiál je díky tomu schopen při pádu velké množství energie absorbovat, aniž by došlo k jeho poškození. Lenovo S750 se vyrábí pouze v jednom barevném provedení, a to černé s oranžovým bokem kolem dokola. Řekl bych ideální barevné sladění do terénu, kdy telefon do pádu do trávy anebo do bahna je snadno k nalezení.
Do vínku S750 dostala také vodotěsnost a prachu-vzdornost. Telefon splňuje normu IP67, která nám říká, že zařízení je schopno vydržet pod vodou v hloubce max. 1m metru po dobu 30 minut. U odolnosti to nekončí. Telefon se může pochlubit také minerálním dotykovým sklem Gorilla Glass II. Přes tyto všechny vlastnosti si Lenovo S750 drží sympatickou tloušťku 9,9 mm!

Displej

LCD u S750 je vyrobeno technologií IPS. Slibuje tedy lepší čitelnost při slunečném počasí. Ze zkušenosti mohu říci, že opět taková P780 od Lenovo má sytost a podání barev lepší, ale i tak jsem s LCD displejem u S750 spokojen. Pozorovací úhly jsou také bezproblémové 175°/175°.

Baterie

Kapacita baterie činí rovných 2000 mAh a s celkovým nastavením přístroje, kde velkou roli hraje použitá ROM (z tohoto důvodu doporučuji právě nákup u Here-Shop.cz), resp. její odladěnost je výdrž Lenovo S750 nadprůměrná. Není problém s telefonem vydržet více jak 1 den při zapnutých datech / WiFi, k tomu volání a smskování. V mém případě, kdy zhruba denně provolám 40 minut, napíši 15 sms a ztrávím na WiFi přes 3 hodiny denně, jsem s S750 vydržel na jedno nabití 2,5 dne.
Pokud by tato výdrž byla někomu málo, Here-Shop.cz nabízí pro S750 silnější baterie s kapacitou 2500 mAh. Vyzkoušenou ji nemám, ale dle informací výrobce se jedná o kvalitní články a výdrž by měla být navýšena o cca 25 %.

Výkon

Lenovo telefony využívají z velké části procesory Mediatek a u S750 tomu není jinak. Telefon pohání procesor s označením MTK6589, který je složen ze čtyř jader o frekvenci 1,2 GHz na každé jádro. Jde o procesory z rodiny Cortex A7, tedy nic neznámého a slabého. Výpočetní výkon S750 je nadprůměrný a se samostatným 3D grafickým akcelerátorem nabízí i dostatečný výkon pro příležitostné hráče.
K dispozici je 1 GB RAM a základní 4GB úložný prostor. Na internetu jsou informace o nedostatečné paměti, ale znovu se opakuji, je to záležitostí samotné ROM. Ta, kterou mám v telefonu, instaluje veškerá data na externí micro SDHC kartu, kterou telefon zvládne do 32 GB velikosti. Vnitřní paměť lze tedy plně využít pro stabilitu a některá důležitá data telefonu.

GPS, WiFi, Fotoaparát …

Lenovo S750 podporuje také známé funkce jako je GPS offline navigaci, připojení přes WiFi anebo 3G data, Bluetooth. K těmto funkcím nemáme nejmenší výtky a fungují velice dobře.
Na zadní straně je k dispozici 8 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou. Kvalita fotografií je v cenové relaci, ve které se S750 pohybuje, průměrná. Za výsledné fotky se rozhodně nemusíte stydět ani na velkém monitoru.

Závěr

Recenzované Lenovo S750 jsem pořídil za cenu 5 790 Kč vč. DPH. Dostanete velice slušně zpracovaný telefon, který poskytuje dostatek výkonu. Za cenu, za kterou se prodává byste od konkurence horko těžko obdrželi telefon s podobných parametrů a výkonu. Najdou se na něm jistě nějaké mouchy, které mohou někomu snížit hodnocení. Já, ač se považuji za čistého uživatele, jsem s ním velice spokojen.
Plusy:
•    Vyšší odolnost
•    Originální design
•    DualSIM a podpora paměťovek
•    Notifikační dioda
•    Odladěný firmware (ROM) a dostupnost aktualizací v českém jazyce od Here-Shop.cz
Minusy:
•    Nechráněná zadní čočka fotoaparátu