Lenovo S660 se chlubí výkonnou baterií

hs-28-205-800x640Hledáte mobilní telefon, který se nevybije po krátkém používání? Připravil jsem si pro vás recenzi, která popisuje mobilní telefon Lenovo S660 splňující zmíněnou podmínku. Začnu od začátku, tedy samotnou objednávkou. Tu jsem uskutečnil prostřednictvím internetového obchodu www.here-shop.cz. Vešel jsem se přitom do částky pod 5 000 korun. Nabízejí zde dále možnost přikoupit si další rok záruky, já jsem se však pro to nerozhodl. Líbí se mi, že jejich servisní místo se nachází na území České republiky a v případě závady tak nemusí telefon cestovat.

Bohatý vzhled

Objednávka kromě mobilního telefonu Lenovo S660 obsahovala rovněž i baterii, nabíječku, USB kabel a sluchátka. Můj první dojem byl přitom více než dobrý. Přístroji vévodí elegantní vzhled, který mu dodává na kvalitě. Tělo je vyrobeno z hliníku a působí tak velmi honosným dojmem. Skvělý LCD displej disponuje úhlopříčkou o velikosti 4,7 palců. Technologie IPS zaručuje perfektní čitelnost i na slunci. Určitou ochranu poté zabezpečuje tvrdé sklo Gorilla Glass II. Zadní strana se stala útočištěm pro 8 MPx fotoaparát s LED bleskem, vpředu se poté nachází kamera umožňující videohovory či plné využití služby Skype.

Výborný výkon

Srdce tohoto přístroje tvoří čtyřjádrový procesor o frekvenci 1,3 GHz. V kombinaci s 1 GB operační paměti a odladěným firmware, který obstarává již zmíněný eshop, mobilní telefon hravě zvládá i náročnější aplikace a slibuje hladký chod uživatelského rozhraní. Na tom se rovněž podílí Android 4.2.2 plně v českém jazyce. Předinstalovány jsou přitom všechny aplikace od Google, ale také Office Suit a GPS navigace Sygic.

Můj názor

Osobně jsem s tímto mobilem velmi spokojený. Vyhovuje mi české menu a plynulý provoz. Patřím k příznivcům občasného focení, a proto mi zadní kamera bohatě postačuje. Zapomněl jsem se ještě zmínit o úložném prostoru. Ten činí 8 GB, což mi osobně připadá vyhovující. Když jsem vzal v úvahu cenu, byl pro mě Lenovo S660 jasnou volbou.