Lenovo S650 staví na elegantním tenkém designu

hs-28-132-800x640Pokud toužíte po moderním mobilním telefonu, který na první pohled zaujme tenkým vzezřením, bude pro vás Lenovo S650 představovat skvělou volbu. Pěkný vzhled byl i jednou z mých podmínek při výběru tohoto přístroje, a proto jej můžu jen doporučit. Objednal jsem si ho přitom z internetového obchodu www.here-shop.cz. Zmíněný eshop jsem zvolil hlavně z toho důvodu, že do tohoto typu elektroniky dodává plně české menu a odladěný firmware. Dále poskytuje servisní místo v Plzni a můžete si za menší poplatek připlatit jeden rok záruky navíc.

Kvalitní displej

Jak jsem již nastínil v úvodu, na první pohled každého jistě zaujme skvělý vzhled. Mobilní telefon Lenovo S650 disponuje 9,3 mm tenkým profilem. Co se týče váhy, nepřesáhne více než 130 gramů a hodí se proto jak pro pány, tak i pro něžné pohlaví. Dále se pyšní 4,7 palců velkým displejem, který se řadí mezi velmi kvalitní díky pevnému sklu nesoucímu pojmenování Gorilla Glass II. Spokojený jsem rovněž s 8 Mpx fotoaparátem, který je vybaven LED bleskem a funkcí zajišťující automatické zaostření. Nechybí přitom ani přední kamera.

Dostatek úložného prostoru

Další pozitivum, které si s sebou Lenovo S650 nese, je 8 GB interní paměti a možnost jejího rozšíření pomocí SD karet až na 64 GB. Tolik prostoru dozajista bude vystačovat většině uživatelů. Mobilní telefon pohání čtyřjádrový procesor a operační systém Android 4.2. V nejbližší době jej navíc bude možno aktualizovat na nový Android 4.4 Kit Kat.

Zhodnocení

S mobilním telefonem jsem velice spokojený. Líbí se mi jeho vzhled i funkce. I náročnější aplikace zde běží bez problémů, fotoaparát mi na běžné pořizování snímků plně postačuje. Součástí jsou i některé placené aplikace, pro příklad uvedu Office Suit a GPS navigaci Sygic. Za cenu necelých 5 000 Kč byl tento přístroj pro mě jasnou volbou.