Elephone P6000 – moderní a výkon

Elephone P6000Po svém předchůdci, modelu Elephone P5000, přichází na scénu další očekávaný smartphone stejného výrobce. Jeho označení se přitom nese v podobném duchu jako u staršího kolegy. Elephone P6000 má vše, co by správný chytrý telefon měl mít. Navíc se může pochlubit i elegantním provedením a slušným výkonem.

Čtyřjádrový procesor dominuje

Podívejme se nejprve zblízka na hardwarovou konfiguraci tohoto mobilního telefonu. Čestné místo zde zaujímá čtyřjádrový 64 bitový procesor spolu s 2 GB paměti RAM. Aby byla zachována plynulost při hraní her či používání i těch nejnáročnějších aplikací, nezapomněl výrobce ani na 3D akcelerátor. Své osobní záležitosti si můžete uložit do volného místa čítajícího celkem 16 GB. Pokud vám časem toto číslo nebude postačovat, můžete jej o dalších 64 GB rozšířit, stačí vložit SD kartu. Mobilní telefon pracuje s operačním systémem Android ve verzi 4.4.2. Disponuje též funkcí dual SIM, díky které můžete směle využívat dvě telefonní čísla zároveň – soukromé i pracovní. K jejich nastavení přitom využijete uživatelské prostředí.

Práce s multimédii

Na ty nemůžeme rozhodně zapomenout. Pro pořizování fotografií vám poslouží zadní 13 MPx, videohovory poté obstará přední 2 MPx kamerka. Telefon umožňuje přehrání videí nejrůznějších formátů, nebrání se ani těm ve Full HD kvalitě.

Celkové provedení je elegantní, vybírat si můžete z černé klasiky či honosněji působící bílé barvy. Displej měří v úhlopříčce pět palců, což značí rozlehlou plochu, s níž bude užívání jednoduché. Využijete-li k nákupu internetový obchod, telefony Elephone najdete pod tímto odkazem, dočkáte se i dvouleté záruky a originálního příslušenství (nabíječka, baterie, USB kabel, sluchátka). Prodejce též poskytuje servisní místo v ČR a do svého zboží dodává české menu, což se mi osobně jeví jako skvělá nabídka.